Her Gelinin yaşayabileceği ortak stresler ; 

Gelinler tarafından hissediler ortak hayal kırıklıkları ve üstesinden nasıl gelineceği konusunda tavsiyelerim 

Serdar Özen 

Hayatınızın en mutlu zamanlarından biri olsa da , bir düğün planlamanın stresli bir süreç olabileceğini inkar etmek mümkün değil. İşte en yaygın sıkıntılar ile nasıl başa çıkılacağı . 

1 . Kişisel anlaşmazlıklar 

Eşiniz ile tartışmalar kaçınılmazdır, ancak seçimlerinizde yanında olduğunu düşündüğünüz bir kişi olmadığında bu durum sizi deli edebilir. Bütçe kısıtlamaları ya da misafir listesi anlaşmazlıkları olsun her zaman tek başınıza göze alamayacağınız bir şeyler olacaktır. 

Bununla başa çıkın : Derin bir nefes alın ve uzlaşmacı bir sonuca varmadan önce, tartışmanın her iki tarafını da dikkate alarak , her şeyi sakince ve tarafsız konuşun. 

2. Aile üyelerine müdahale etmek 

Tahrik edici kayınvalidelerden , kendi kardeşlerinize kadar, sizi yanlış yola sokacak çok sayıda potansiyel aile üyesi vardır. Ailenizin görüşleri kuşkusuz sizin için önemli olacaktır, ancak onlar basklı yapmaya başladıklarında ayağınızı sıkıca yere basmaktan daha iyi bir seçeceğiniz olamaz. 

Bununla Başa çıkın ; Tüm süreç boyunda herkesi mutlu etmek zorunda hissetmeyin. Dönem sizin döneminiz, Kim bir soruna neden olursa , size ve kararlarınıza saygı duymaları gerektiğini anlatın. Kibarca açıklayabildiğiniz zaman titiz davranmaları gerektiğini anlayacaklardır. 

Dominant aile üyeleri ile karşılaşmanız mümkün, bu durumda zorlanmamanız elde değil , her iki tarafın Aile üyelerinden biri alacağınız her kararı baltama , her düşüncenizin aksini ifade etmek için programlanmış olabilir , bu durumda tırnaklarınızı çıkartmanızın da bir faydası olmacaktır. Tecrüblerim gösterdi ki ; Oğlunun eş seçimini kabullenemeyen anneler , Kızının eş seçimini sindiremeyen babalar sorunlar silsilesinin kurucu üyeleri oluyor. Onlar tarafından mecburiyetten kabullenilmiş bu durumlarla başa çıkma yolu onlara sunduğunuz her şeyi veto etmek olacaktır. 

Aile üyelerinizin sizlerin yaşayacağını varsaydığı her türlü olumsuzluk , sizin Aile birliği kurmanıza engel teşkil edecek boyutta değil ise kulaklarınızı tıkamalısınız. ( Eşler hakkında resmi bilgiler adli sicil vb ) 

Girdiğiniz evlilik süreci ve bu süreçteki tüm ayrıntıları Ailenizin bilmesi gerekmediğini unutmayın , Örneğin evinize alacağınız tabak seti ile ilgili onların fikrini almak istediğinizde onları bu konuda uyandırmış olacaksınız , sizin yeni hayatınızın başlarken tüm kararlar sizin olmalı. 

3. Vizyonunuzu ifade etme 

Düğün süreciniz ile ilgili küçük yaşlardan itibaren sevdikleriniz de izlediğiniz süreçler ve görüpte beğendiğiniz tonla şey var , ancak siz bunları toparlayıp vizyonunuzu ifade etmek söz konusu olduğunda kelimeleri bulamıyorsunuz. Düğün planlamasında yeniyken ve tekerlekleri harekete geçirecek dilde bulamadığınızda , fikirleriniz aniden ulaşıma bir rüya gibi görünmeye başlar. 

Bununla başa çıkın ; Profesyonel planlayıcılardan destek alın , yani bana ulaşın lütfen 🙂 

4. Mükemmel ürünleri arama ; 

Unutmayın ki düğün süreciniz ile ilgili ihtiyacınız olan ve hayalini kurduğunuz her detayı bir araya getirmenin yolu iyi bir düğün planlayıcısından danışmanlık hizmet almak olacaktır. 

Bunu çözümleyin : Ben ve ekibim düğün mekanı , mükemmel dekorasyon , en iyi gelinlik firmaları ve düğün sürecinizde ihtiyacınız olan her hizmeti ve metayı sosyo kültürel ve ekonomik durumunuza göre planlıyoruz. 

CEVAP VER