Düğünde hangi çiçekleri kullanacağınıza karar vermek kolay bir iş değil.

Romantik ve Rahat ? Geleneksel ve Düzenli ? İddialı ve Minimalist?

Çiçek belirlemede genelde mevsim şartlarına göre hareket edilse de günümüzde artık her çiçeği her zaman bulmak mümkün. Tek farkı mevsiminde olmayan çiçeği 3-4 katı bedel ödemek gerekiyor.

Çiçek seçiminde kararsız mı kaldınız ? Bakalım yıldızın sana hangi çiçek diyor ..

Koç : Haşhaş Çiçeği

Koç grubunda doğan insanların, Parlak ve Cesur Haşhaş Çiçeği gibi ateşli ve cesur oldukları bilinir. Tıpkı zaman zaman biraz vahşi olabilecekleri gibi, Haşhaş da Koç gibi sağlam hızlı ve çılgınca büyür.Onların dolambaçlı sapları her zaman karşılarına çıkacak engelleri aşmaya çalışır gibi görünüyor. Engeller karşısında küçük manevralar la hareketler ekleyen mükemmel bir çiçektir.

Boğa : Dahlia Çiçeği

Boğa, güzellik ve lüksten başka bir şey sevmez ve bu yıldız formu yaprakları bolluğu ve genellikle cömertliği simgeler.Yemek tabağı kadar büyüyebilen dahlialar kafanızdan da büyük olabilirler. Dahlia en iyi sonbaharda yetiştirilir, ancak günümüzde neredeyse tüm yıl bulunur.

İkizler : Double Lale Çiçeği

ikizler burcunda doğan insanların içinde her zaman iki kişilik vardır. Double Lale sahip oldukları yaprak yoğunluğu nedeni ile adlandırılmıştır Düşündüğünüzün iki katıdır.

İkizler için mükemmel bir tamamlayıcıdır.Açılmadan önce normal bir lale gibi görünebilirler, ancak açıldıktan sonra bir şakayığa benzerler. ( Ben de ikizler burcuyum ve baktıkça kendimi çok iyi hissettiğim çiçektir.)

Yengeç : Sümbül Çiçeği

Hassas sümbül gibi , Yengeçler tatlı ve hassastır. Tek bir dal sümbül bile uygulandığında şık görünür. Vurgulu dokusu ile gölgelenemezler tıpkı bir yengeç insanı gibi.

Aslan : Kral Protea

Cesur, Kendine güvenen, Rekabetçi Aslanlar, tıpkı bağımsız kral Protea çiçeği gibi gündemde olmayı sever. Bu büyük heykelsi çiçekler etrafında yeşillikler ile uygulanması yeterlidir. Başka bir çiçek onun yanında gölgede kalacaktır.

Başak : Vadi Zambağı

Ayrıntı odaklı ve hiper organize Başak için vadinin temiz ve düzenli bir zambak’ından daha iyi bir eşleşme düşünemedim. Bu klasik düğün çiçeği genellikle buketler de solo olarak kullanılır. Tatlı küçük tomurcukları diğer çiçekler arasından güçlü gösterilebilir. Çok dikkatli uygulanmalı aksi halde tamamen kaybolur

Terazi : Şakayık

Terazi burcu herkesin mutlu olmasından başka bir şeyi sevmez. Her şeyin eşit ve adil olmasını ister.Şakayık evrensel ve kalabalık yapraklı göz dolduran bir çiçektir. Genelde buketler de kullanırız.

Akrep : Bahçe Gülü

Akrepler gizemleriyle bilinir, aynı zamanda manyetizmalarıyla da bilinir ve bir gül gibi beklenmedik bir şekilde dikeni ile size zarar verebilirler (Akreplerin en kötü yanı). Bahçe güllerini klasik olarak hoş dolgunlukları için seviyoruz.

Yay : Begonvil

Yay mutlu, neşeli ve çok hırslı olarak bilinir. Parlak renkli begonviller çiçek olarak iddialı olmalarının yanı sıra araziden bağımsız olarak deli gibi yayıldıkları ve büyüdüklerini bilirsiniz.  Tamamen beyaz bir tasarıma bir tutam pembe ekleyin veya zaten parlak renkli ve tropikal bir arajmana bazı doğal saplar ekleyin.

Oğlak : Karaca Otu çiçeği ( Çörek otu)

Tıpkı oğlaklar gibi yerde hala kar olduğunda çiçek açan inatçı savaşçılar olarak bilinir. Yaprakları benzer şekilde açılır.Dağ keçisi tarafından sembolize edilir ve genellikle kariyer odaklıdır. 

Kova : Japon Manolyası

Kovalar bireyci ve bağımsız oldukları bilinmektedir. Japon manolyaları, uzun boylu dallar üzerinde büyük düzenlemelerde görüntülenen büyük ve gösterişli çiçeklerdir. Gözden kaçırması zor ve karıştırılması zor bu onları eşsiz kılar.

Balık : Bezelye çiçeği

Bu balık burcunda doğan ağır ve hassas huylu insanlar genellikle kendi dünyalarında biraz rüyada gibi ve şamandıralı dır. Tatlı bezelye çiçeği yumuşak ve benzer şekilde hassastır ve Balık burcunda doğanlar kadar tatlı kokar!

CEVAP VER