Destinasyon Düğün

 

Sadece bir hayati paylasma hayalinden fazlasi, birlikte yarattiginiz anilari, bir yasami paylasmak, beraber kesfetmek ile baslar diyebilir miyiz? Destinasyon dugunleri farkli bir kulturde yeni kesiflerle beraber ciftlere unutamayacaklari bir ani olmasi icin dusunulmus bir planlamadir. Ulkenizden ya da sehrinizden uzakta yepyeni bir atmosferde “evet” demek, ailenizle ve en yakin dostlarinizla unutulmaz anlar yasayabilmek ve bunu bir tatil planlamasi icinde yapabilmek, dugununuze muhtesem bir anlam dostlariniza, ailenize ve size harika anilar katacaktir.

Bu planlama sirasinda Byzens ekibi olarak size mukemmeli yasatmakta bizim gorevimiz olacak:)

Baslayalim mi?

Neden destinasyon düğünü ? 

Sorusuna verilecek en güzel cevabımız aslında ‘’Neden Olmasın‘’

Düğün gününüz sizlerin hayatında yasayacağı en özel günlerden biri bu günü daha da unutulmaz ve eşsiz yapabilmeniz için bambaşka bir atmosferde yenilikler ve farklı bir konseptle destinasyon düğünü mükemmel bir tercih olacaktır

Bu süreçte sizleri neler bekliyor ve bizim sizlere yardımcı olacağımız noktalar nelerdir ?

Kolay bir süreç olacağını söyleyemeyiz çünkü sizler oradan bizler buradan süreci yönetiyor olacağız ama şunu belirtebiliriz ki bizler her aşamasında sizleri yakın hissettirecek ve bu sürecinde en iyi şekilde yönetilmesi için her konuda destek oluyor olacağız..

Düğün tarihinin belli olmasıyla kaç kişi katılacağının bildirilmesi, düğün yerinin belirlenmesi, menü, dekorasyon, alana yapılacak süslemeler, yer/duvar giydirmeleri, yapılacak ise ekstra gösterilerin belirlenmesi, kokteyl ve after party detayları ve sunulacak ikramlar netleştirilecek.

Eğer ki talep edilir ise gelin ve damadımız ile konukların havaalanından alınması ve otellerine ulaştırılmaları  gibi her turlu aşamanızda mutluluk ile yanınızda olacağız

Düğününüzü sadece İstanbul’da mı yapabilirsiniz ?  
Cevabımız kesinlikle hayır , Istanbul ‘un dışında, yakın çevresinde ve Turkiye’nin heryerinde yapılabileceği gibi özellikle son dönemde bambaşka atmosferi ve büyüleyici görseliyle konusulmaya başlanan Kapadokya’yı da tercih ederek, hayallerinizin de otesinde otantik, şiirsel bir düğün yapabilirsiniz, tabi ki bizlerin desteği ile ☺

Arkanızda peri bacaları ve Kapadokya’nın butun güzellikleri heybeti ve o güzel enerjisiyle dururken sizler o manzaraya karsı eşlerinizin elinden tutup dans edebileceksiniz , siz aşkınızı biraz daha ölümsüzleştirirken, ayrıca butun misafirleriniz için de hafızalarda kalır güzellikte bir gece organize etmiş olacaksınız.

Düğününüzü ister göz kamaştırıcı bir dekorasyon ile şık bir balo salonunda, ister rustic ve country sitili ile organize edilmiş büyük bir bahçede, ister uçuşan tüller ve çiçeklerin enerjisiyle bir deniz kenarında yapalım, siz karar verin biz Turkiye’nin güzellikleri ve Byzens’in deneyimli kadrosu ile beraber size unutamayacağınız bir düğün yaşatmak için burada olacağız

Eğer nikahınızı da Turkiye’de yapmak isterseniz, bu mümkün mü? ; 

(bu kısım sizlere sadece bilgi verilmesi için eklenmiş olup, detaylı ve güncel bilgiyi konsolosluklar ile görüşmenizi ayrıca rica ederiz)

 

Türkiye’de bir Türk vatandaşı ile bir yabancı veya aynı devlet vatandaşı olmayan iki yabancı ancak yetkili Türk evlendirme memuru önünde evlenebilirler. Aynı devlet vatandaşı olan iki yabancı kendi milli kanunu yetki vermiş olduğu takdirde, o devletin Türkiye’deki temsilcilikleri önünde evlenme yapabilecekleri gibi, Türk makamları önünde de evlenebilirler. Yabancıların evlenme isteklerine dair müracaatları evlendirme memurluğunca kabul edilirse ve Evlendirme Yönetmeliğinin Türk vatandaşlarının evlenmeleri hakkındaki hükümleri yabancılar için de uygulanır.

Vatansız veya Vatandaşlık Durumu Muntazam Olmayanların Evlenmesi

Vatansız veya mültecilerle, vatandaşlık durumu muntazam olmayan yabancıların müracaatları evlendirme memurları tarafından kabul edilir. Bunların evlenme manilerinin bulunup bulunmadığı, Türkiye’de nüfus kaydı tutuluyorsa Genel Müdürlükten verilecek evlenme ehliyet belgesi ile, henüz nüfus kaydı tesis edilmemiş ise emniyet makamlarınca tutulan dosyalarındaki bilgilere göre bu makamlarca verilecek belge ile tespit edilir.

Yukarıda yazılı tüm bilgiler T.C. İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşlemleri Genel Müdürlüğü sayfasından alınmıştır.

 Evlenme Ehliyeti ve şartları:

Evlenebilmek icin aşagıdaki şartları taşımak gereklidir.

1- Reşit olmak.(Reşit olmayanlar için anne ve babanın muvafakatı veya mahkeme kararı)

2- Mümeyyiz olmak.

3- Yakın akraba olmamak.

4- Evli olmamak (boşanmış kişisler için kesinleşmiş mahkeme kararı veya eşi ölmüs ise, ölüm belgesi veya onaylı örnegi)

5- Kadın için kanuni evlenme yasagı bulunmamak.

6- Kazai evlenme yasagı bulunmamak.

7- Zuhrevi ve bulaşıcı hastalıgı bulunmamak.

     Müracaat Sırasında Doldurulması Gereken Belgeler

1- Evlenecek kışilerce imzalanmış 4 adet ”Evlenme Beyannamesi”

2- Nüfus cüzdanının aslı, yabancılar için pasaport,kendi Konsolosluklarının ya da bulunulan ülkenin vatandaşı ise yerel makamlarının düzenleyecekleri onaylı dogum belgesi (birth certificate)

3- Saglık raporu (Eşlerden birinin talebi halinde)

4- Altıışar adet vesikalık resim.

5- Medeni durumlarını gösterir resmi belge.

6- Evlenme Ehliyet Belgesi (Certificate of Capacity to Marry). Yabancılar için, yetkili merkezi makamlar veya o devletin mahalli temsilcilikleri tarafindan verilmiş ve usulune göre tasdik edilmiş olan evlenme ehliyet belgesi.

Galerimize , anlaşmalı otellerimizin ve önerilen otellerimizin bilgilerine aşağıda ki linklerden ulaşabilirsiniz ama bu sizi yanıltmasın evleneceğiniz yeri hayal etmek için hepimiz sınırsızız, siz hayal edin biz size hayallerinize en uygun yeri bulup Byzens dokunuşu ile hayallerinizi yaşatalım .

Görüşmek dileğiyle

Sevgilerimizle

iletişim